Wesprzyj swój rozwój zawodowy – garść obserwacji od headhuntera

By | 28 marca 2018

Namówiliśmy naszego coacha z popularnego portalu rekrutacyjnego szukampracy.pl do przygotowania aktualnej analizy dot. przyspieszenia własnej kariery w czasie zmiany pracy. Oto sugestie naszego gościa.

Stała praca to na pewno duży komfort mentalny. Tym bardziej gdy dywagujemy o pracy w potężnym zakładzie, którego perspektywy ogólnie przedstawiają się w pozytywnych odcieniach i nikt nie mówi o zamknięciu firmy. Oczywiście nie zawsze udaje się podjąć posadę w równie poważnym kombinacie, ale na pewno też rozsądnie o to zadbać. Gdy mowa o dużych zakładach, to nie bierzemy pod wspólny mianownik jedynie przypadków, które na ogół kojarzone są z ciężkim przemysłem, ale w znacznym stopniu bez wątpienia będą one dominować. Zatrudnienie w tego rodzaju branżach jak:

 • przemysł automotive,
 • górnictwo,
 • hutnictwo,
 • inne obszary przemysłu trudniące się wytwarzaniem określonych wyrobów

  bezspornie zapewnia poczucie wspomnianego komfortu. Obecnie to w żadnym wypadku nie jest coś oczywistego i szczerze mówiąc, coraz trudniej można tego typu pracę znaleźć. Ma to zwłaszcza znaczenie w naszej ojczyźnie, gdzie stan rynku na pewno nie zalicza się do zbalansowanych i o pewną pracę jest rzeczywiście niełatwo. Trzeba w tym miejscu nadmienić, iż z wielkimi firmami wiążą się również tego typu terminy jak kolektywne przyjęcia, ale też kolektywne rozwiązania umów. Z tymi drugimi zapewne żaden z pracowników nie chciałby mieć nieprzyjemności, lecz gdy już o tym mowa, to w takich okolicznościach przeważająca liczba zatrudnionych ma okazję na godziwe rozstanie z własnym koncernem i uzyskanie określonej kwoty odprawy.
  W pomniejszych firmach z z reguły na tego typu świadczenia nie ma sensu oczekiwać. Etat w ogólnopolskim przedsiębiorstwie to z góry ustalone korzyści połączone ze sferą pozapłacową, a zatem nie chodzi jedynie o stabilność etatu, ale również o rozmaite, co by nie mówić, wyjątkowo poważne czynniki. Z dużymi konglomeratami z reguły mamy do czynienia w rozmaitych krajach, w tym również w naszej ojczyźnie. Wielorakie światowe spółki zakładają swoje zakłady przemysłowe nie tylko we własnej ojczyźnie, lecz również formują swoją działalność na całym globie i w ten sposób wzmacniają rozmaite rynki lokalne.
  W Polsce z tego typu przypadkiem stykamy się w skali makro, gdyż zasadniczo Polska jest obszarem pozytywnie usposobionym do nowych, obcokapitałowych biznesmenów. Ci zaś otwierają u nas zakłady produkcyjne, bo jest to dla nich wyjątkowo korzystne z różnych przyczyn.

  Autor: Szukampracy.pl